Co warto zobaczyć w mieście Alcúdia

Co warto zobaczyć w mieście Alcúdia (Majorka) ? 5 najlepszych atrakcji

Zawsze z ogromnym sentymentem wspominam swoją pierwszą wizytę w nowym kraju, mieście czy zakątku. Pierwsze wrażenie jest dla mnie bardzo ważne, czy dotyczy wczasów, czy nowo poznanych osób. A w mieście Alcudia o to nietrudno, miasto tętni życiem. To jedna z najbardziej popularnych miejscowości, w których można odpocząć na hiszpańskiej wyspie Majorce. Znajduje się w jej północnej części, blisko najbardziej znanego przylądka Formentor i przepięknej latarni morskiej na jego szczycie. Nie tylko dla niej warto wybrać się w ten region na swoje wakacje. Samo miasteczko jest zabytkowe, posiada nawet własną, pełną uroku starówkę. Spośród dostępnych pamiątek można znaleźć takie nawiązujące do czasów Rzymian.

Mieszkańcy miasta Alcúdia są niezwykle serdeczni, tworzą przyjazną i niepowtarzalną atmosferę dla każdego turysty. Przez tłum ludzi trzeba bardzo uważać na swój portfel i telefon, bo łatwo natknąć się na kieszonkowca poszukującego łatwej okazji do zarobku. A uciekając od zgiełku w centrum miasta, można wybrać się na najdłuższą na wyspie plażę, ciągnącą się niemal przez 10 kilometrów. Można również odwiedzić dwie pobliskie zatoki Badia de Pollença oraz Badia d’Alcudia (Zatoka Alkudyjska i Zatoka Pollença) albo zająć się różnymi aktywnościami nieco bliżej lądu. Dla miłośników aktywnego wypoczynku są przewidziane zarówno sporty wodne, jak i tenis, mini golf czy squash. Nocą miasto nie zasypia, na odwiedzających czekają liczne bary, dyskoteki i kluby.

Jakie niepowtarzalne atrakcje znalazłam w Alcudii?

Dla mnie już samo zwiedzanie starego miasta było nie lada gratką. Idąc wzdłuż malowniczych uliczek, można odnieść wrażenie, że wciąż jest to osada Fenicjan, gotowa odeprzeć ataki nieprzyjaznych piratów. Wiele budowli, mijanych w trakcie spacerów, powstało na pozostałościach rzymskich budowli. To właśnie Rzymianie kiedyś ustanowili to miasto stolicą Majorki, jeszcze za czasów Maurów. Stare Miasto jest otoczone przez przepiękne ogrody, do których warto zawitać w trakcie swoich wędrówek.

Śladami historii w Alcudii

Historia miasta jest bardzo interesująca i polecam zapoznania się z nią, najlepiej u dobrego przewodnika. Ci, którzy z przejęciem i pasją potrafią opowiadać o historii tego miasta, są cenniejsi niż najlepsze hotelowe all inclusive. Zwiedzając Stare Miasto, polecam zatrzymać się na kilka chwil przy murach, stojących tam od czasów średniowiecza, ale także przy kościele San Jaume. Wejście do jego wnętrza kosztuje tylko 1 euro, za które można podziwiać dumną konstrukcję kolejnego pięknego obiektu sakralnego. Witraże tworzą przepiękną atmosferę, razem ze słońcem tworząc niezwykłą grę świateł. Zawsze obserwując je, czuję, jakbym patrzyła na zupełnie inną kompozycję, każde zwiedzanie miejsc z witrażami wydaje się wyjątkowe, a wrażenie niepowtarzalne.

Wnętrze kościoła jest bardzo eleganckie i gustowne, idealnie pasujące do jego zewnętrznej prezencji. W środku znajduje się także muzeum, w którym można spotkać interesujące artefakty i przedmioty związane z historią kościoła, jak i historią całego miasta.

Atrakcje dla miłośników spędzania czasu w wodzie

Dla każdego, zmęczonego wiecznymi wędrówkami i zwiedzaniem miast, katedr, murów, kościołów czy zabytków, mogę polecić miejsca oferujące nieco inną formę spędzania wolnego czasu. Dla osób kochających plażę, to właśnie Playa de Alcudia, czyli piaszczysta plaża, wyróżniona odznaczeniem Niebieskiej Flagi będzie główną atrakcją. Przy plaży znajduje się parking, stanowiący bardzo duże udogodnienie dla odwiedzających.

Sama plaża jest wyposażona w prysznice i przebieralnie, a nawet sprzęt do ćwiczeń i oczywiście wypożyczalnie, dla miłośników sportów wodnych. Można wypożyczyć kajaki, rowerki wodne czy deski surfingowe. Przestrzeń plaży jest podzielona pomiędzy miłośników pływania, surfowania, a także tych zainteresowanych innymi sportami wodnymi. Miłośnicy żeglugi mogą odwiedzić Puerto de Alcudia, w którym cumują przepiękne jachty.

A co jeśli znudzą nas atrakcje oferowane na wyspie?

W momencie, kiedy szuka się innej rozrywki, niż przebywanie na plaży i zwiedzanie miasta, warto rozważyć wizytę w niesamowitym parku wodnym Hidroparku Alcudia. Park ten oferuje nie tylko basen, ale też wiele zjeżdżalni, kul wodnych czy nawet plac zabaw dla najmłodszych. W ten sposób zapewnia atrakcje dla całej rodziny, zarówno tych członków, którzy poszukują zastrzyku adrenaliny i niezwykłych emocji, jak i tych, którzy wolą spokojnie spędzać czas na leżaku albo w basenie. Dla osób, które chcą odpocząć od wrażeń, otworem stoją restauracje i boisko do minigolfa. Park wodny jest bardzo przyjemnym miejscem na odrobinę szaleństw i chwilowe oderwanie się od rzeczywistości. Zjazd na zjeżdżalniach był dla mnie świetną zabawą, której naprawdę potrzebowałam. Park pozwala się zrelaksować i odstresować. Należy jednak pamiętać, że ani szafki, ani leżaki nie są wliczone w cenę biletu wstępu, więc konieczne będzie wydanie trochę więcej niż tylko 25 euro.

Share your love
redakcja
redakcja
Articles: 30

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *