Jak znaleźć wakacyjny nocleg we Lwowie?

Jak znaleźć wakacyjny nocleg we Lwowie?

31 maja 2020 1 przez redakcja

Lwów jest coraz chętniej odwiedzany przez Polaków. Nic dziwnego – kiedyś to miasto leżało w polskich granicach. Przyciąga miłośników sztuki, historii, pasjonatów odkrywania polskiego dziedzictwa i turystów pragnących spędzać czas w licznych lokalach, które są tańsze niż w Polsce. Ze względu na bliskość granicy Lwów jest często wybierany na krótkie, weekendowe wypady.

Miejsca warte odwiedzenia we Lwowie

Będąc we Lwowie, warto zobaczyć kilka miejsc, np.: Wieżę Ratuszową, Lwowski Rynek, szczególnie kamienicę nr 4 i kamienicę nr 6, zwaną Małym Wawelem (która była własnością Jana III Sobieskiego). Centrum Starego Miasta, którego częścią, jest Rynek zostało  wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Warty zwiedzania jest Kopiec Unii Lubelskiej, z którego rozciąga się piękny widok na miasto. Miejscem związanym z polską historią jest Cmentarz Orląt Lwowskich. Z kolei Cmentarz Łyczakowski to najstarsza lwowska nekropolia, którą często odwiedzają Polacy ze względu na groby Marii Konopnickiej, Władysława Bełzy, Gabrieli Zapolskiej, czy matematyka Stefana Banacha.

Noclegi we Lwowie

Korzystanie na Ukrainie z telefonu w polskiej sieci jest bardzo drogie, więc najlepiej na czas pobytu na Ukrainie kupić ukraińską kartę. Walutę korzystniej jest wymieniać na Ukrainie. Lepiej wymienić złotówki niż euro, ponieważ można dużo stracić na przewalutowaniu. Cena noclegu we Lwowie jest 2-3 razy niższa niż w Krakowie. Dobrym pomysłem jest wybieranie miejsc noclegowych w pobliżu Rynku, ponieważ jest tam najwięcej apartamentów i hosteli. Najtańsze są noclegi w pokojach wieloosobowych- cena 10-20zł. Pokój dwuosobowy w hostelu to koszt 30 zł, a w dobrze ocenianym hotelu 100-120 zł za noc. Tanie noclegi we Lwowie mają zadowalający standard i nie należy ich obawiać się, tylko korzystać z okazji niedrogi urlop na Ukrainie.

Bardzo dobra lokalizacja hosteli i apartamentów

Warte polecania tanie noclegi we Lwowie oferują hostele, których największą zaletą, oprócz niskiej ceny, jest znakomita lokalizacja w centrum miasta. We Lwowie znajduje się sporo apartamentów, które są dużo tańsze od hoteli. Nie trzeba się obawiać określenia „apartament”, ponieważ nie mają one tak astronomicznych cen, jak w Polsce. Koszt noclegu we  Lwowie w apartamencie jest przyzwoity – zaczyna się od 20 zł za noc, a średnia cena to 35 zł za noc. Apartamenty mają znakomite lokalizacje w pobliżu głównych atrakcji miasta. Im więcej osób wynajmie taki nocleg, tym jest taniej. Apartament 6-7-osobowy ma dwie sypialnie i salon, a koszt jego wynajęcia to zaledwie 30 zł za osobę. Można tanie wakacje z rodziną i najlepszymi przyjaciółmi.

Ceny hoteli we Lwowie są zdecydowanie niższe niż w Polsce. Koszt noclegu w hotelu trzygwiazdkowym zaczyna się od 40 zł, a w czterogwiazdkowym 60-70 złotych za noc za osobę. Różnica w cenach noclegów między Polską a Ukrainą jest wyraźna. Jeżeli szukamy sposobu na tanie wakacje, to Lwów jest na pewno doskonałym pomysłem. Miejsca noclegowe są czyste i komfortowo urządzone.